Banner
onlinehardloopwinkel.nl

Damloop voor Stichting Witte Bedjes

Twee sponsorteams van Fysiotherapiepraktijk De Gouden Reael uit Amsterdam liepen de Dam tot Damloop voor Stichting Witte Bedjes. Lees het verhaal van een deelnemer.
Gouden_Reaal

Glazig
In het voorjaar begonnen met Runningtherapie. Lopen om je beter te voelen, gezonder en verantwoorder met jezelf om te gaan. Geen ander doel dan dat of een snelle prestatie voor ogen. In de zomer blijkt het lopen zo lekker voorwaarts te gaan dat je gevraagd wordt in te stappen in een loopgroep die zich voorbereidt op de Dam tot Damloop in september. Je kijkt je runningtherapeut aanvankelijk wat glazig aan. ‘Eh, de Damloop’, stamel je, ‘dat is toch 10 Engelse Mijl?’ ‘Klopt,’ lacht hij je toe, ‘16,1 serieuze kilometers. Voor het goede doel, de Stichting Witte Bedjes. Je doet toch zeker mee? Als je ontspannen blijft lopen, gaat het zeker lukken.’ Hoewel je net bent begonnen met hardlopen, maakt de uitnodiging een onstuimig gevoel bij je los. Voor je het weet heb je ‘ja’ gezegd en kun je niet meer terug.

Gesprekken
Runningtherapeut Nico van der Breggen formeert een Damloopgroep die zich de komende maanden gaat voorbereiden op het evenement. Je ontmoet je teamgenoten. Hardlopers van allerlei pluimage, mannen en vrouwen, beginners en doorlopers, jong of al wat ouder. Tijdens het lopen komen de gesprekken op gang. Over jezelf, je werk, je leven. Je verbaast je hoe leuk dat is. Je ervaart dat samen trainen met een doel je motivatie versterkt. Je loopt eens per week met de groep, maar maakt ook alleen je rondjes door het Westerpark. Wie had dat ooit gedacht? De zomer die maar geen zomer wil worden, glijdt voorbij. Het deert je niet, je maakt je kilometers, weer of geen weer, de grote dag nadert....

“Samen trainen met een doel versterkt je motivatie”

Stug door
Dan is het zover. Je bent al vroeg wakker. Vandaag gaat het gebeuren. De lucht is loodzwaar, de regen kondigt zich al aan. What a day for a run. Jullie verzamelen thuis bij Alwin, vlakbij de start. Nog wat drinken, een banaantje, vooruit maar. Het witte shirt met opdruk schept een band, jullie gaan het gewoon doen. Dan valt het startschot en ben je weg. Het voelt goed, ontspannen hardlopen, het bestaat en jij kunt het. De IJtunnel is een langgerekte kuil, donker en minder leuk dan je dacht. Maar de luide trommels van zes stoere Hollandse meiden maken veel goed. Dan volgt Noord, niet echt inspirerend. Toch loop je lekker en in je eigen ritme. Om je heen ontwaar je teamgenoten, dat voelt goed. Ter hoogte van de Stoombootweg wordt het leuker en staan er meer mensen langs de kant. Op de lange Zuiddijk voelt het even zwaar, maar je loopt stug door. Nog even de brug over en rechtsaf de Peperstraat in. Daar wacht de finish en de euforie van de prestatie. De regen heb je nauwelijks gevoeld. Je hebt het gedaan.

Tot slot
En dan de resultaten, die mogen er zijn, zowel in sportief als financieel opzicht. In het teamklassement eindigden de twee teams van De Gouden Reael op de vierde plaats. Voor het goede doel werd € 3.000 opgehaald. Dit wordt besteed aan de verbetering van de wachtruimte van Kinderrevalidatie Reade in Amsterdam (zie ook hierna).

wittebedjesStichting Witte Bedjes Het Parool
In 1946 lanceerde Parooljournalist Henri Knap het idee om geld in te zamelen voor sinterklaascadeautjes voor kinderen in ziekenhuizen. Onder het motto “Breng zon in de schoorsteen' zette hij een inzamelingsactie op touw via zijn rubriek 'Amsterdams dagboek' die dagelijks verscheen op de voorpagina van Het Parool.

De actie werd een groot succes en kreeg in de loop der jaren steeds meer bekendheid. Mannequins collecteerden in het uitgaansleven, artiesten als Willy Alberti en André van Duin traden op in de City Bioscoop in de 'Nacht van de witte bedjes' en ook de autopuzzelrit werd een groot succes.

In 1967 werd Stichting Witte Bedjes Het Parool opgericht en werd het doel verbreed. Vandaag de dag zamelt de stichting geld in voor non-profitinstellingen in en om Amsterdam, die werken met zieke en/of gehandicapte kinderen. Het gaat dan om relatief kleinschalige projecten die elders niet voor subsidie in aanmerking komen.

Stichting Witte Bedjes werkt samen met de Dam tot Damloop. Tegen extra betaling kunnen teams als Witte Bedjes-team deelnemen. De opbrengst komt ten goede aan een bijzonder actiedoel. Dit jaar was dat Kinderrevalidatie Reade in Amsterdam.

De Gouden Reael-teams haalden € 3.000 voor het actiedoel op. Dit bedrag zal worden gebruikt om de wachtkamer van Reade in te richten en aan te passen.

Fysiotherapie de Gouden Reaal
Stichting de Witte Bedjes
Kinderrevalidatie Reade